Ginekolog z Zabrza z zarzutami. Pokrzywdzone pacjentki.

Działając na polecenie Prokuratury Rejonowej w Zabrzu 16 sierpnia 2018 roku funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji zatrzymali lekarza ginekologa Monzera M., któremu przedstawiono zarzuty popełnienia czterech przestępstw z art. 197 par. 1 kodeksu karnego oraz art. 197 par. 2 kodeksu karnego, tj. doprowadzenia pacjentek do obcowania płciowego lub poddania się innej czynności seksualnej.

Za zarzucane przestępstwa podejrzanemu grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Jak ustalono w toku postępowania wszystkie cztery pokrzywdzone były pacjentkami zatrzymanego lekarza, a czyny miały zostać popełnione w jego gabinecie w Zabrzu, w trakcie przeprowadzania przez lekarza badań ginekologicznych, podczas gdy w gabinecie znajdowała się jedynie pacjentka i lekarz.

Wobec podejrzanego prokurator zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci: dozoru Policji, poręczenia majątkowego w kwocie 15 tysięcy złotych, zawieszenia w wykonywaniu zawodu polegającego na prowadzeniu praktyki lekarskiej w zakresie ginekologii, a także zakazu kontaktowania się z pokrzywdzonymi kobietami.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Prokuratura i Policja prowadzą intensywne czynności mające na celu m.in. ustalanie kolejnych pokrzywdzonych.

Źródło informacji: Prokuratura Krajowa

Wybrane dla Ciebie

Darmowa aplikacja Nowiny Lokalne na androida. Aktualne informacje i komentarze na Twoim smartfonie.NOWINY LOKALNE