Jak pozbyć się zanieczyszczeń obecnych w powietrzu

furniture 998265 960 7201

Wraz z upływem czasu zwiększa się potrzeba społeczeństwa na życie w czystym środowisku. Niestety trzeba przyznać, że rozwój transportu i przemysłu, a także wycinanie ogromnych obszarów lasów powodują pogorszenie jakości powietrza. Na szczęście istnieje możliwość samodzielnego zniwelowania obecności alergenów w domu. Służy do tego jonizator powietrza. Dlaczego użytkowanie go przynosi tak dobre rezultaty?

Jak pozbyć się zanieczyszczeń obecnych w powietrzu

Istnieje wiele metod walki z alergenami, kurzem, bakteriami i drobnoustrojami, które w różnym stężeniu występują w każdym domu i mieszkaniu. Niektórzy starają się regularnie wietrzyć wszystkie pomieszczenia i wpuszczać świeże powietrze codziennie do swoich wnętrz. Inni stosują filtry, odświeżacze i inne środki chemiczne, by zniwelować nieprzyjemne zapachy i pyłki.

Z pewnością każda z tych metod przynosi jakiś efekt. Jednak bardzo ciekawym i niezwykle skutecznym rozwiązaniem jest stosowanie jonizatora powietrza BIO “Plasma Ionfresher” JP-212 II ze sklepu MediaSklep24.pl. Zapewnia on obecność do 12 milionów jonów ujemnych na cm3. Dzięki temu świetnie radzi sobie z uciążliwym przykrym zapachem, pyłkami, drobinkami kurzu czy bakteriami. Warto dowiedzieć się, z jakiego powodu proces jonizacji tak dobrze wpływa na redukcję zanieczyszczeń w powietrzu.

Czym właściwie jest jonizacja

Powstawanie pojedynczych atomów o określonym ładunku elektrycznym nazywane jest jonizacją. Cząsteczki mają neutralny charakter ze względu na jednakową ilość protonów i elektronów. W przypadku zaistnienia różnicy w ich liczbie powstają jony ujemne (aniony) i jony dodatnie (kationy). Pierwsze z nich mają zdolność przyłączania się w powietrzu do innych cząstek i neutralizowanie ich oddziaływania. W konsekwencji połączone z anionami drobinki kurzu, alergeny, grzyby czy inne cząsteczki opadają na podłogę.

Jak wykorzystać jonizację we własnym domu

Odkrycie tego zjawiska wpłynęło znacząco również na proces zwiększania jakości powietrza w pomieszczeniach. Odpowiednio skonstruowane jonizatory powietrza, jak np. model „iVentus210 Plasma+UV do 30m2” umiejętnie i niezwykle skutecznie eliminuje drobnoustroje w domu, mieszkaniu, biurze i w innych pomieszczeniach codziennego użytku. Należy przy tym pamiętać o wydajność konkretnego urządzenia w celu zapewnienia sobie odpowiedniego komfortu działania.

Według badań naukowych stosunek jonów dodatnich do ujemnych we wdychanym przez człowieka powietrzu powinien mieć stosunek 1,2:1,0. Taka relacja kationów do anionów wpływa na ogólne samopoczucie, skłonność do zachorowań na tle pulmonologicznym i kardiologicznym. Jednak obecnie zachowanie tych proporcji jest wręcz niemożliwe bez stosowania urządzeń oczyszczających powietrze.

Dlatego rekomenduje się wykorzystywanie jonizatorapowietrza w domu, biurze, pracy i innych pomieszczeniach, szczególnie tam, gdzie istnieje ciągły kontakt z urządzeniami elektrycznymi. Negatywnie bowiem wpływają na jony ujemne, a co za tym idzie, pogarszają jakość wdychanego powietrza. Są przedmiotami, które w dużej ilości skupiają kurz, baterie i pyłki.

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: Nowiny Lokalne

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x