Jakie koła do paleciaka?

koła do paleciaka

Wózek paletowy – nawet jeśli sami nie posługujemy się na co dzień takim urządzeniem, na pewno zdarzyło nam się nie raz widzieć je na przykład w wielkopowierzchniowym sklepie, gdzie służą do przewożenia różnych artykułów. Pracownicy sklepów mają do pomocy właśnie paleciaki, żeby móc szybko i sprawnie dotrzeć z konkretnymi przedmiotami do półek w danej części dużego marketu. Równie przydatne są w różnego rodzaju halach produkcyjnych, gdzie też trzeba regularnie przewozić jakiegoś rodzaju ładunki, często dość ciężkie i nieporęczne. A w tym, żeby uniknąć noszenia takich przedmiotów, zawsze pomaga konstrukcja, wyposażona w koła.

Koła do paleciaka, czyli co udźwignie spore ładunki

Elementy, dzięki którym wózek paletowy wykonuje swoją pracę, to znaczy przemieszcza się z miejsca na miejsce, są dość zróżnicowane. Bo inne części dobrze sprawdzą się do tego, żeby nadawać kierunek całemu urządzeniu, a inne radzą sobie z unoszeniem wideł, na których spoczywają wszystkie ciężkie, przewożone rzeczy.

Do pełnienia tej pierwszej roli są zazwyczaj wybierane koła tworzywowo-gumowe. Obręcz takiego koła jest wykonana z polipropylenu, a jej powierzchnię toczną obejmuje gumowa opona. Tworzywo jest bardzo odporne na uderzenia i mechaniczne uszkodzenia, z kolei guma tłumi wszelkie wstrząsy i nie mają na nią wpływu żadne czynniki zewnętrzne – takie, jak na przykład substancje rozlane na podłodze. Koło tworzywowo-gumowe stworzono do rozwijania niedużych prędkości, dlatego dobrze pasuje do wózka paletowego, który przemieszcza się z niedużą prędkością.

Z kolei w roli części, które są umieszczane w końcowej partii wideł, występują nie koła, ale rolki – czyli elementy o znacznie szerszej powierzchni tocznej. Jeśli chodzi o tworzywo tych elementów, tu można wybierać spośród kilku opcji. Producenci sporządzają rolki do wózków paletowych z tworzywa, łączą aluminium z gumą albo z poliuretanem. Ten wybór sprawia, że można skomponować taki zestaw, który najlepiej będzie się sprawdzał w danym miejscu pracy.

Chcąc kupić koła do paleciaka (takie jak: http://zabi.pl/pl/kolka-oferta/127/rolki-i-kola-do-wozkow-paletowych/), warto przyjrzeć się bliżej całej ofercie, jaką przedstawiają swoim klientom producenci kół. W ich zasobach można znaleźć wiele kategorii takich praktycznych elementów – a spory wybór to możliwość poznania wielu dostępnych opcji. Każdy, kto interesuje się częściami powlekanymi poliuretanem, powinien jednocześnie upewnić się, czy producent u którego zamierza się zaopatrzyć, ma wśród swoich usług także regenerację kół. Wówczas, można wielokrotnie wydłużać żywotność takich części, regularnie prosząc o dodanie im nowej powłoki.

Artykuł sponsorowany

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: Nowiny Lokalne

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x