Grzegorz Skawiński: Lato zawsze było dla nas sezonem żniw. W tym roku nie zagraliśmy żadnego koncertu

Wokalista Kombi, Grzegorz Skawiński tłumaczy, że okres letni zazwyczaj był dla zespołu bardzo pracowity. Muzycy grali koncerty w różnych miastach w całej Polsce. Występowali na festiwalach i brali udział w innych muzycznych wydarzeniach. W... Czytaj dalej »

Mural i 2,5 tysiąca wystaw plakatowych na setną rocznicę Bitwy Warszawskiej

Gigantyczny mural w stylu komiksów Marvela i wystawa plakatowa „1920 Wojna Światów” – m.in. tak KGHM Polska Miedź włącza się w obchody setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej. We wtorek przy... Czytaj dalej »

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Pawlik, Kayah, Stenka, Młynarski podczas XVII edycji Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera

22 sierpnia rusza XVII Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera. Udział w tegorocznym święcie muzyki, teatru, literatury i sztuk wizualnych zapowiedziało wiele gwiazd, a mimo że hybrydowa forma festiwalu zakłada... Czytaj dalej »

„Archiwum Ożywione” na 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej

W tym roku mija dokładnie sto lat od jednej z najważniejszych bitew świata – Bitwy Warszawskiej 1920. Z tej okazji Archiwa Państwowe przygotowały szereg inicjatyw upamiętniających to kluczowe wydarzenie. Jedną... Czytaj dalej »

Nowa polityka kulturalna Warszawy

Różnorodność, otwartość, odpowiedzialność, wolność i zakorzenienie – te wartości są wpisane w nową politykę kulturalną Warszawy. Prezydent Rafał Trzaskowski podpisał zarządzenie o kierunku działalności kulturalnej w stolicy na najbliższe... Czytaj dalej »

Anna Korcz: W Polsce uzurpujemy sobie prawo do oceniania i krytykowania. Co najmniej połowa społeczeństwa powinna nauczyć się kultury

Aktorka tłumaczy, że w Polsce pojęcie tolerancji jest rozumiane bardzo wąsko. Jej zdaniem ludzie zbyt często uzurpują sobie prawo do krytykowania decyzji innych, jednocześnie nie zwracając uwagi na szkodliwość własnych czynów.... Czytaj dalej »

Olga Bończyk: Nigdy nie chodziłam na siłownię. Aż w końcu stuknęło mi 50 lat i…

Olga Bończyk niedawno zdecydowała się rozpocząć regularne treningi pod okiem trenera personalnego. Zaznacza, że jest to jej pierwsza tak poważna przygoda ze sportem. Dotychczas nie umiała zmusić się do systematycznych... Czytaj dalej »

Beata Kawka: Artyści zostali pozostawieni samymi sobie. Chętnie przyjęlibyśmy pomoc, jeśli ktoś by ją ofiarował

Beata Kawka tłumaczy, że przerwa od pracy spowodowana pandemią koronawirusa umożliwiła jej zajęcie się projektami, które już od dawna chciała zrealizować. Dlatego nie uważa czasu kwarantanny za czas stracony. Wręcz... Czytaj dalej »

Piotr Zelt: Przestałem pracować 10 marca. W tej chwili zapełnia się mój kalendarz na jesień

Aktor cieszy się, że instytucje kultury powoli wznawiają działalność, jednak wytyczne co do ich funkcjonowania nie napawają go optymizmem. Jego zdaniem granie spektakli w momencie, kiedy zapełniona będzie tylko połowa widowni,... Czytaj dalej »

Razem 2020: konkurs bez nagród, czyli wyjątkowa inicjatywa fotograficzna w czasach pandemii

Pandemia koronawirusa COVID-19 w jednej chwili zmieniła życie kilku miliardów ludzi. Świecące pustkami ulice światowych metropolii, zamknięte szkoły, biura i kawiarnie, niebotycznie długie kolejki przed sklepami – to nowa... Czytaj dalej »

Święto kina w Toruniu! Rusza 27. edycja Energa Camerimage

Na to święto kina miłośnicy produkcji filmowych czekają z niecierpliwością każdego roku! W Toruniu startuje Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Energa Camerimage. To już 27. Edycja tego wydarzenia.... Czytaj dalej »

Grażyna Torbicka: Wszystkie powieści, które dała nam Olga Tokarczuk zasługują na Literacką Nagrodę Nobla. Takiej literatury jest już coraz mniej

Dziennikarka tłumaczy, że przyznanie Oldze Tokarczuk Nagrody Nobla w dziedzinie literatury było tylko kwestią czasu. Jej twórczość bowiem znacząco wyróżnia się na tle innych doskonałą narracją i stylistyką. Dziennikarka niezwykle ceni... Czytaj dalej »