Najlepsze fimy i seriale online

movie3

Jesteś znudzony komediami i szukasz czegoś inspirującego? Właśnie przygotowaliśmy listę najlepszych seriali dokumentalnych na Netflix. Ta ciesząca się ogromną popularnością platforma Internetowa w języku polskim dostępna jest od 2016 roku.

Jak informują zagraniczne media tylko w 2018 roku abonament Netflixa opłacało nawet 117 milionów użytkowników. Właściciele platformy każdego roku zwiększają też wydatki na własne produkcje w celu wzbogacania swojej oferty. Platforma nie jest dostępna między innymi w Chinach i Korei Północnej.Kopiuj HTML Kopiuj tekst

Seriale dokumentalne na Netflix godne polecenia

Listę seriali godnych polecenia zaczynamy od wstrząsającego dokumentu “Evil Genius”. Produkcja jest umiejscowiona w 2003 roku. Opowiada o mężczyźnie, któremu przyczepiono do szyi bombę z którą wchodzi do banku. By przeżyć musi wykonywać kolejne polecenia zapisane na kartce. Do tak absurdalnej historii mężczyźnie ciężko było przekonać policję. Sytuacja z każdą chwilą staje się coraz bardziej dramatyczna. Finał jest tragiczny. Znajdujący się na jego szyi ładunek wybucha.

Mrożącą krew w żyłach historię opowiada też serial “Making a Murderer” w reżyserii Moira Demosa i Laury Ricciardi. Produkcja pokazuję historię Stevena Avery’ego, który po niesłusznym skazaniu za gwałt na 18 lat trafił do więzienia. Po opuszczeniu aresztu główny bohater serialu zażądał 2 milionów dolarów odszkodowania. Zaraz po tym Steven Avery ponownie znalazł się w kłopotach. Został oskarżony o zamordowanie fotografki. Serial ujawnia wiele nieznanych wcześniej faktów. Pierwszy sezon produkcji na platformę Netflix trafił w 2015 roku.

Wśród pozycji, którą można polecić fanom seriali dokumentalnych znajduję się produkcja “Amanda Knox”. Serial przedstawia sylwetkę amerykańskiej studentki, która po wyjeździe do Włoch zostaje oskarżona o zamordowanie współlokatorki Meredith Kercher. W 2007 roku sprawa do czerwoności rozgrzała media na całym świecie. Twórcy serialu próbują odpowiedzieć na pytanie czy Amanda Knox faktycznie zabiła swoją współlokatorkę przez rekonstrukcję zdarzeń. Wśród seriali dokumentalnych dostępnych na platformie Netflix oprócz mrożących krew w żyłach historii nie brakuje też tematów ważnych z punktu widzenia przyrody. Serial “Nasza Planeta” pokazuje najpiękniejsze miejsca świata. Poprzez wyjątkowe zdjęcia realizowane przez ponad 600 osób widzowie mogą zobaczyć zapierające dech w piersiach krajobrazy i rzadko spotykane gatunki zwierząt. Główny cel programu to jednak przypomnienie jak ważna jest troska o środowisko naturalne. Serial mówi wprost o tym co trzeba zrobić by miało ono szansę na przetrwanie w kolejnych dekadach.

Artykuł sponsorowany

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: Nowiny Lokalne

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x