Podziemna trasa pod Opatowem. To warto zwiedzić.

podziemia opatów

48 piwnic oraz tuneli, ok. 500 metrów długości, temperatura wewnątrz to od 8 do 12 stopni, najniższy poziom sięga 14,5 metra pod powierzchnię rynku.

To tylko niektóre ciekawostki związane z Podziemną Trasą Turystyczną im. prof. Zbigniewa Strzeleckiego w Opatowie. Miasto położone było dawniej na skrzyżowaniu wielkich szlaków handlowych. Opatowskie piwnice pełniły, więc role magazynów kupieckich.

Podczas trwającego ok. 45 minut zwiedzania poznajemy historię podziemi i Opatowa oraz możemy obejrzeć wystawy o tematyce regionalnej. Trasa jest obiektem całorocznym. Otwarta codziennie z wyjątkiem świąt.

Powered by flickr embed.

Będąc w Opatowie warto również zobaczyć takie zabytki jak: romańską Kolegiatę św. Marcina oraz jedyną, z czterech, do dziś zachowaną bramę miejską – Bramę Warszawską. Stanowiła ona wraz z murami miejskimi potężny system obronny kupieckiego niegdyś Opatowa.

Wielbicielom słodkości z pewnością przypadnie do gustu krówka opatowska. To w Opatowie bowiem powstają te wyjątkowe, ręcznie wyrabiane cukierki. Na pamiątkę pobytu w Opatowie można je zakupić w prawie każdym sklepie spożywczym.

Wszystkich, którzy chcieliby zobaczyć jak powstają krówki opatowskie zapraszamy do odwiedzenia Krówkarenki – Kawiarenki Krówki Opatowskiej. To tu prowadzone są warsztaty związane z tradycyjnym ręcznym procesem produkcji cukierków. W trakcie zajęć oprócz poznania tajemnic produkcji krówek, uczestnicy opanowują też sztukę zawijania cukierków we własnoręcznie przygotowane etykietki. Warsztatom towarzyszom również liczne konkursy np. zawijanie krówek na czas lub jedzenie pączków z polewą krówkową na czas.
Poniżej informacje o warsztatach

http://www.krowkarenka.pl/oferta-dla-gosci-indywidualnych-bri-grup-zorganizo

Wybrane dla Ciebie

Darmowa aplikacja Nowiny Lokalne na androida. Aktualne informacje i komentarze na Twoim smartfonie.NOWINY LOKALNE