Kielce: prezydent bez wotum zaufania

Kieleccy radni nie udzielili prezydentowi wotum zaufania. Głosowanie poprzedziła prezentacja Raportu o stanie gminy Kielce za 2019 rok. Przedstawiono najważniejsze punkty dokumentu, który liczy kilkaset stron. Prezydent Bogdan Wenta... Czytaj dalej »

Wybory Prezydenta RP – informacje PKW

30 237 180 osób, wg stanu na 26 czerwca, jest uprawnionych do głosowania w zarządzonych na niedzielę 28 czerwca wyborach Prezydenta RP, w tym za granicą zarejestrowało się 373... Czytaj dalej »

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Rzecznik Episkopatu: ambony kościelne służą wyłącznie do głoszenia Słowa Bożego

Msze św., nabożeństwa i liturgie są czasem rzeczywistego spotkania człowieka z Bogiem, budowania wspólnoty, pogłębiania wiary i korzystania z sakramentów. Ambona nie może służyć do żadnych innych celów niż... Czytaj dalej »

Oświadczenie Michała Kobosko ws. rozmów z KO

„W nawiązaniu do informacji, jakie ukazały się w dzisiejszym “Super Expressie” stanowczo zaprzeczam jakoby miały miejsce jakiekolwiek rozmowy dotyczące dołączenia Szymona Hołowni do KO. Oświadczam, że są to informacje... Czytaj dalej »

Spod Belwederu do Belwederu – trasa Szymona Hołowni „Głową i sercem zmienimy Polskę”

6 czerwca 2020 roku pod Belwederem Szymon Hołownia zainaugurował oficjalny start swojej kampanii wyborczej. Otoczony gronem wolontariuszy, doradców, ekspertów i sztabowców wygłosił expose oraz zaprezentował nowe hasło wyborcze: „Głową... Czytaj dalej »

Prezydent podpisał ustawę w sprawie organizacji wyborów

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o szczególnych zasadach organizacji wyborów powszechnych na Prezydenta RP zarządzonych w 2020 roku z możliwością głosowania korespondencyjnego – poinformował na Twitterze rzecznik prezydenta Błażej... Czytaj dalej »

MAP: Pełnomocnik ds. górnictwa powołany (komunikat)

Wicepremier, Minister Aktywów Państwowych Jacek Sasin powołał z dniem 11 maja 2020 r. Jonasza Drabka na pełnomocnika ds. górnictwa węgla kamiennego. Jonasz Drabek jest absolwentem Wydziału Górniczego Akademii Górniczo-Hutniczej... Czytaj dalej »

Komunikat Państwowej Komisji Wyborczej z dnia 7 maja 2020 roku

Państwowa Komisja Wyborcza informuje, że podjęła wszystkie czynności związane z przeprowadzeniem wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, zarządzonych przez Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej na dzień 10 maja 2020 r., do których była zobowiązana... Czytaj dalej »

Samorządy wzywają do wprowadzenia stanu klęski żywiołowej

„W naszych stanowiskach, listach i apelach, formułowanych od miesiąca, bezskutecznie wzywamy do pod­jęcia jedynie słusznej w obecnych warunkach decyzji, to znaczy wprowadzenia stanu klęski żywiołowe”. Oświadczenie Zarządów Unii Metropolii Polskich... Czytaj dalej »

Marszałkiem Senatu został wybrany Tomasz Grodzki

12 listopada 2019 r. rozpoczęło się 1. posiedzenie Senatu X kadencji, które otworzył prezydent Andrzej Duda. Inauguracyjnemu posiedzeniu przewodniczyła marszałek senior Barbara Borys-Damięcka. W jego trakcie senatorowie elekci złożyli... Czytaj dalej »

Inauguracja IX kadencji Sejmu. Zapowiedź

We wtorek (12 listopada) o godz. 12.00 Marszałek-Senior Antoni Macierewicz otworzy pierwsze posiedzenie Sejmu IX kadencji. Wybrani w przeprowadzonych 13 października wyborach posłowie złożą ślubowanie, podejmą też pierwsze ważne... Czytaj dalej »

Wyniki wyborów w poszczególnych gminach – PiS wygrywa w 93 proc.

Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory do Sejmu w 2292 gminach w Polsce (93 proc.), Koalicja Obywatelska – w 175 (7 proc.), a Mniejszość Niemiecka – w 10. Polskie Stronnictwo... Czytaj dalej »