Przystanek Biblioteka w Nowym Tomyślu. WOLNOŚĆ!

Kolejny, ósmy już raz, zatrzymamy się na “Przystanku biblioteka” w Nowym Tomyślu. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna oraz Biblioentuzjaści zapraszają na te plenerową imprezę 8 września.

Tegoroczny przystanek realizowany jest pod hasłem tak pojemnym i tak doniosłym, że nie będziemy go nawet próbować definiować. Sama bowiem próba zamknięcia WOLNOŚCI w jakichkolwiek ramach pozbawia ją tej wartości, którą czujemy, że posiada. Niech każdy sam zatem odczyta czym jest WOLNOŚĆ. Jest to słowo klucz Przystanku Biblioteka.

Akcja rozpocznie się o godzinie 15.00. Przez kilka godzin trwać będą gry, zabawy i konkursy. Zainteresowani wezmą udział w plebiscycie STO LAT Z KSIĄŻKĄ.

Prywatne Ognisko Muzyczne od lat roznieca twórczy ogień i pozwala się realizować utalentowanym, młodym ludziom. Tego dnia zobaczymy także ich. Pojawią się na scenie. o godz. 18.00.

O godz. 19.00 wylosowane zostaną atrakcyjne nagrody. Warto brać udział w konkursach!

Na tym atrakcje się nie kończą. Wspomnijmy jeszcze o fotograficznym Atelier, Cafe Przystanek czy stoisku wieloletniego, wiernego partnera nowotomyskiej książnicy, którym jest Nadleśnictwo Bolewice.

Biblioteka to zbiór książek. Te najlepiej się czują, gdy są czytane. W tym roku, podczas akcji pod patronatem Prezydenta RP “Narodowe czytanie”, szczególnie intensywnie czytanym dziełem będzie “Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego.

Zapraszamy serdecznie na VIII Przystanek Biblioteka w Nowym Tomyślu, ul. Witosa 8.

Wybrane dla Ciebie

Darmowa aplikacja Nowiny Lokalne na androida. Aktualne informacje i komentarze na Twoim smartfonie.NOWINY LOKALNE