Ranking: Muzea Przyjazne Dzieciom

Już po raz trzeci pismo „Wspólnota” przygotowało ranking samorządowych muzeów. Tym razem redakcja oceniła przygotowanie muzeów pod kątem wizyt najmłodszych gości.

Wśród najlepszych znalazły się Muzeum Śląskie w Katowicach, Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach Kiszewskich i Muzeum Dla Dzieci w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie.

Redakcja sprawdziła między innymi, które placówki oferują toalety przystosowane dla maluchów, gdzie są przewijaki a gdzie pokoje dla karmiących matek, w którym muzeum prócz ciekawych eksponatów dzieci znajdą miejsce do swobodnej zabawy. W rankingu nie zabrakło też oceny oferty zajęć i warsztatów – zarówno dla zwiedzających indywidualnie, jak i grupowo.

Najlepsze w zestawieniu Muzeum Śląskie w Katowicach, zarządzane przez samorząd województwa, jest istną „kopalnią kultury”, w której na maluchy czeka przygotowana specjalnie dla nich szatnia, toalety, małe stoli i pomagające wspinać się do wyższych eksponatów specjalne skrzynki, na których można stawać.

Hitem rankingu jest też skansen we Wdzydzach Kiszewskich, który pokazuje, że tego typu muzea na świeżym powietrzu nie muszą być  nudne dla dzieci. Wręcz przeciwnie – mogą być nowoczesne i przyjazne całym rodzinom.

Cały ranking znajduje się pod linkiem:

http://www.wspolnota.org.pl/fileadmin/user_upload/Dominik_Krzysztofowicz/Ranking_Muzeow_2018/Ranking_Muzeow_dla_Dzieci.pdf

 

Wybrane dla Ciebie

Darmowa aplikacja Nowiny Lokalne na androida. Aktualne informacje i komentarze na Twoim smartfonie.NOWINY LOKALNE