Spod Belwederu do Belwederu – trasa Szymona Hołowni „Głową i sercem zmienimy Polskę”

Szymon Hołownia

6 czerwca 2020 roku pod Belwederem Szymon Hołownia zainaugurował oficjalny start swojej kampanii wyborczej. Otoczony gronem wolontariuszy, doradców, ekspertów i sztabowców wygłosił expose oraz zaprezentował nowe hasło wyborcze: „Głową i sercem zmienimy Polskę”. Następnie kampanijnym kamperem wyruszył w podróż, podczas której będzie rozmawiać z obywatelami o Polsce.

Wizja prezydentury Szymona Hołowni opiera się na czerech filarach: środowisko naturalne, bezpieczeństwo narodowe, samorządność i solidarność. To filary na których chce budować nową jakość sprawowania władzy w Polsce. Wie, że może to zrobić tylko z ludźmi, którzy dzięki otwartej głowie i sercu będą budować świat na pokolenia a nie partyjną kadencję. Takich ludzi w Polsce jest większość i to oni powinni świadomie podejmować decyzje o swojej przyszłości. Zachęca ich do tego by sercem i głową zakopywać podziały. By sercem i głową dokonywać wyborów, które zadecydują o ich przyszłości.

            „Każdy z nas musi teraz mówić o nadziei. O nadziei, która – jeśli odważymy się pójść za jej głosem – za pięć tygodni pozwoli nam obudzić się w Polsce, która ma nowego prezydenta. Która ma nową politykę.  Która wreszcie nie patrzy w tył, bo patrzy przed siebie. W Polsce, która działa. W Polsce, w której wszystko zacznie wracać na swoje miejsca: partie, media, Kościół. W Polsce, która nie ma już tylko pięści, bo ma serce i głowę.

            Chcę takiej Polski. Chcę Polski, której widownia wreszcie wstanie sprzed telewizora i zrozumie, że ta sztuka, to jej życie. Wierzę w Polskę, która rozumie, do czego zobowiązują ją setki lat jej historii. Która wie, że potrafi to zobowiązanie wypełnić. Potrafi to zrobić.

            Zrobię to. Wraz z wami. Zbudujemy Polskę dumną, ale nie pyszną. Bezpieczną, ale gościnną. Solidarną i przedsiębiorczą. Zieloną. Wolną. Polskę z sercem i głową. Z głową i sercem.

            Niemożliwe? Umówmy się zatem za pięć lat – w tym samym miejscu. Wierzę w to, że tyle czasu wystarczy, żeby pokazać Wam, że nie dla mnie – a dla was, dla nas – wszystko jest możliwe.” – powiedział Szymon Hołownia

Miejsce rozpoczęcia kampanii jest nieprzypadkowe. Szymon Hołownia startuje spod historycznej siedziby prezydenta, by z otwartą głową rozmawiać z Polakami o Polsce. Dyskutować o tym, czego oczekują, co ich boli, co frapuje, ale także co wzmacnia. Wierzy, że droga do dobrej prezydentury wiedzie przez rozmowy z ludźmi, a nie dyskusje na partyjnych konwentyklach. Dlatego droga Hołowni spod Belwederu do Belwederu będzie wiodła przez cały kraj.

„Od ośmiu lat jeżdżę po Polsce. Spotkałem dziesiątki tysięcy Polaków. Wiem, że mają w głowach mnóstwo dobrych pomysłów. Wiem, że w ich sercach jest mnóstwo zapału. Mam trzy tygodnie, żeby znów go ośmielić. Żeby go obudzić. Budowa Polski: solidarnej, demokratycznej i zielonej to nie pomysł na jedną, czy nawet dwie kadencje. Chcę tę budowę rozpocząć. Chcę doprowadzić ją do prędkości, w której nie będzie można już przerwać startu. To pomysł na pokolenie. Resztę – niech zrobią nasze dzieci.”– powiedział Szymon Hołownia

W sobotę Szymon Hołownia odwiedzi jeszcze Otwock, Puławy i  Lublin. W niedzielę rano kontynuuje spotkania w Lublinie a następnie pojedzie do Godziszowa, Dębicy i Rzeszowa.

Poniżej znajduje się dokładny plan trasy na najbliższe dwa dni.

SOBOTA, 6 czerwca:

OTWOCK:

 14:30 – spotkanie z mieszkańcami przy Skwerze VII Pułku Łączności, ul. Andriollego 28

przed spotkaniem (14.30-14.45)  przewidujemy możliwość zadania pytań przez media. 

15:15 spotkanie z wolontariuszami Ekipy Szymona, Park Miejski, gen. Juliana Filipowicza 9

PUŁAWY

18.00 – spotkanie z mieszkańcami, Plac Chopina przed Ratuszem, ul. Lubelska 5

LUBLIN

20:30- spotkanie z mieszkańcami Lublin: Pl. Łokietka 1, przed Ratuszem

NIEDZIELA, 7 czerwca:

LUBLIN

9.00  – briefing prasowy, Plac Litewski, przy fontannie

GODZISZÓW

13.30- spotkanie z mieszkańcami, obok Urzędu Gminy, Godziszów Trzeci 121 A

DĘBICA

17.00 – spotkanie z mieszkańcami, Rynek 

RZESZÓW 

19.00 – 20.00 – spotkanie z samorządowcami z województwa podkarpackiego (m.in prezydenci miast)- spotkanie zamknięte dla mediów

20.00 – uczestnicy spotkania odpowiedzą na pytania mediów, Rynek, przy Ratuszu

20.30 – spotkanie  z mieszkańcami, Rynek 

Informacja prasowa

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: Nowiny Lokalne

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x