Próba ocenzurowania artykułu o pedofilii w Kościele. Rzecznik interweniuje w MNiSzW

Urzędnik Ministerstwa Sprawiedliwości chciał usunięcia z czasopisma naukowego artykułu o prewencji wykorzystywania seksualnego w Kościele Katolickim Wprawdzie potem żądanie to wycofano, ale próbę ocenzurowania artykułu naukowego w tak newralgicznym... Czytaj dalej »

Świecie: CBŚP przejęła amfetaminę

Świecie / powiat: grupa policjantów CBŚP zatrzymała trzy osoby podejrzane o przemyt dużych ilości narkotyków. Osiem kilogramów amfetaminy zostało zapieczętowanych i zapakowanych w opony samochodu transportowanego z Holandii na... Czytaj dalej »

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Talenty online

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Nowym Tomyślu zainicjowała internetową wersję jednego ze swoich cykli pt. biblio-wyszukiwarkatalentow.pl. To propozycja dla osób żyjących z pasją, twórczych i pomysłowych, chcących podzielić... Czytaj dalej »

CBA: Urzędnik z Wałcza zatrzymany na gorącym uczynku, gdy przyjmował łapówkę.

Wałcz: Funkcjonariusze szczecińskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali Piotra M., inspektora Urzędu Gminy w Wałczu. Mężczyznę ujęto w chwilę po przyjęciu od przedsiębiorcy korzyści majątkowej w wysokości 10 tys.... Czytaj dalej »

#EkstraPomoc – kluby Ekstraklasy razem charytatywnie

Ekstraklasa to nie tylko emocje, piękne bramki, walka o medale i sportowa rywalizacja. To również społeczność, którą tworzą kluby oraz ich kibice. Chociaż na boisku trwa zacięta walka o... Czytaj dalej »

Warszawa: co jest przyczyną awarii w oczyszczalni „Czajka”?

Trwają ustalenia ws. przyczyn awarii przesyłu ścieków w oczyszczalni „Czajka”. Prace miejskiego sztabu kryzysowego nadzoruje prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski. MPWiK uruchomiło ozonowanie ścieków, które są tymczasowo zrzucane do Wisły,... Czytaj dalej »

Jak odróżnić COVID-19 od jesienno-zimowej infekcji? [video]

Ustalono, w jakiej kolejności pojawiają się objawy choroby COVID-19: najpierw gorączka, kaszel i bóle mięśni, a następnie nudności, wymioty i biegunka. Specjaliści twierdzą, że kolejność dolegliwości odróżnia COVID-19 od pokrewnych jej zakażeń, a wiedza ta ułatwi szybsze... Czytaj dalej »

Warszawa/ Zmarła wybitna polska humanistka i historyk literatury prof. Maria Janion

W niedzielę wieczorem w Warszawie zmarła wybitna polska historyk literatury, wykładowczyni, profesor nauk humanistycznych, przez wiele lat związana z Instytutem Literackim PAN, autorka książek m.in. o polskim i europejskim... Czytaj dalej »

Orientacja seksualna. Prof. Dragan: nauka nieraz wycofywała się z błędnych założeń

Orientację homoseksualną przez lata traktowano w klasyfikacjach medycznych jako zaburzenie, a osoby homoseksualne próbowano “leczyć” szkodliwymi (jak dziś już wiadomo) terapiami konwersyjnymi. Nauka jednak wiele razy w historii wycofywała... Czytaj dalej »

Rada Ministrów przyjęła projekt zmiany budżetu na rok 2020

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy budżetowej na rok 2020 wraz z uchwałą w tej sprawie – dokumenty przedłożone przez ministra finansów. Rząd dostosowuje budżet państwa na... Czytaj dalej »

Policjanci CBŚP zlikwidowali 6 agencji towarzyskich tzw. ,,mieszkaniówek”

Policjanci CBŚP pod nadzorem mazowieckiej Prokuratury Krajowej przeprowadzili akcję, w wyniku której zlikwidowali 6 agencji towarzyskich tzw. ,,mieszkaniówek”, w których od połowy 2018 roku mogło ,,pracować” nawet 60 kobiet.... Czytaj dalej »

Torunianie chcą gromadzić wodę

54 wnioski zostały złożone w pilotażowym programie Torunia na zadania z zakresu tzw. małej retencji. Na ten cel miasto przeznaczyło w tym roku 400 tys. zł. Na skutek zmian... Czytaj dalej »