Świecie: CBŚP przejęła amfetaminę

Świecie - akcja CBŚP

Świecie / powiat: grupa policjantów CBŚP zatrzymała trzy osoby podejrzane o przemyt dużych ilości narkotyków. Osiem kilogramów amfetaminy zostało zapieczętowanych i zapakowanych w opony samochodu transportowanego z Holandii na przyczepie. Jeden z podejrzanych miał w domu marihuanę i broń. Śledztwo prowadzone w tej sprawie jest nadzorowane przez Prokuraturę Okręgową w Bydgoszczy.

Świecie, akcja CBŚP

Policjanci z Zarządu w Olsztynie Centralnego Biura Śledczego Policji ustalili, że ​​jeden z mieszkańców powiatu świeckiego może mieć dużą ilość narkotyków. Zebrali szczegółowe informacje, w zeszłym tygodniu podjęli akcję i aresztowali Szymona B. i Macieja K.

Zatrzymani wpadli na prywatnej posesji, gdy wyciągnęli torby z amfetaminą ukryte w kołach samochodu. Okazuje się, że to prawie 8 kilogramów narkotyków. Śledczy odkryli, że amfetamina była przemycana w oponach samochodu ciągniętego na przyczepie z Królestwa Niderlandów. W domu jednego z nich policja znalazła kilogram marihuany i pistolet, na który podejrzany nie miał pozwolenia. Policja zatrzymała również Kacpra K., kierowcę lawety podejrzanego o udział w przemycie narkotyków. Podczas operacji wsparcia udzielił komisariat powiatowy w Świeciu.

Wszystkich zatrzymanych doprowadzono do Prokuratury Rejonowej w Świeciu, gdzie przedstawiano im zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej trudniącej się wewnątrzwspólnotowym nabyciem i przewozem (przemytem) substancji psychotropowych w postaci amfetaminy z terenu Królestwa Niderlandów do Polski. Dodatkowo Maciej K. usłyszał zarzut nielegalnego posiadania broni palnej. Na podstawie zebranego materiału dowodowego Sąd Rejonowy w Świeciu zastosował wobec zatrzymanych mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Przemyt znacznych ilości narkotyków jest zbrodnią, zagrożoną grzywną oraz karą od 3 lat pozbawienia wolności. Policjanci CBŚP wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Bydgoszczy ustalają wszystkie osoby mogące współpracować z tą grupą, a także gdzie narkotyki miały trafić.

-informuje CBŚP w komunikacie

Wiadomości kujawsko-pomorskie

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: Nowiny Lokalne

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x