Tajemnicza osada u podnóża Łysej Góry przenosi w czasie

W położonej w Górach Świętokrzyskich, niewielkiej miejscowości Huta Szklana mieści się niezwykły obiekt.

Miejsce to znajduje się u stóp Świętego Krzyża. Można tam przenieść się w czasy średniowiecza, poznać tradycje i legendy. Spotkamy tu kowala, tkaczki, garncarki, wikliniarza czy zielarki, którzy opowiedzą nam o tym, jak kiedyś żyliśmy. To wszystko czeka na tych, którzy zawitają do Osady Średniowiecznej w Hucie Szklanej.

Gdy przekraczamy bramę Osady mamy odczucie, jakbyśmy przenieśli się w czasie. To niezapomniana i szczególna podróż w przeszłość. W Osadzie spotkamy ówczesnych rzemieślników, którzy opowiedzą o swojej pracy. Będziemy nie tylko świadkami życia w takim miejscu, ale również uczestnikami. Zwiedzający bowiem mają okazję wziąć udział w krótkim warsztacie tkackim czy garncarskim, pomóc kowalowi przy pracy, spróbować średniowiecznych potraw i napojów.

Osada otwarta jest, przy dobrej pogodzie,  od II połowy kwietnia do końca października w godz. 8.00 do 18.00 lub poza sezonem po wcześniejszej rezerwacji.

Informacje o rezerwacji i biletach w linku poniżej
http://www.osadasredniowieczna.eu/asp/pl_start.asp?typ=23&menu=3&strona=1

Powered by flickr embed.

Dodatkowym atutem w pobliżu Osady jest Karczma – Izba Dobrego Smaku, w której można skosztować tradycyjnych świętokrzyskich dań, takich jak np. zalewajka serwowana z jajkiem sadzonym. Karczma ta leży na Szlaku Kulinarnym Świętokrzyska Kuźnia Smaku. Niedaleko osady znajdują się również sklepiki z pamiątkami i lokalnymi specjałami, plac zabaw i  parking.

Wybrane dla Ciebie

Darmowa aplikacja Nowiny Lokalne na androida. Aktualne informacje i komentarze na Twoim smartfonie.NOWINY LOKALNE