Talenty online

martyna

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Nowym Tomyślu zainicjowała internetową wersję jednego ze swoich cykli pt. biblio-wyszukiwarkatalentow.pl. To propozycja dla osób żyjących z pasją, twórczych i pomysłowych, chcących podzielić się swoimi talentami z innymi.  

Aby zaprezentować się w bibliotece online, wystarczy jedynie przesłać na maila: ([email protected]) swą filmową lub fotograficzną prezentację. Bohaterkami pierwszych dwóch odcinków były: Martyna Kasperek i Kinga Nożyńska. 

Trzyświaty Martyny

Martynę część osób kojarzy z działań wokół nowotomyskiej biblioteki. Jest magistrem kulturoznawstwa i pracuje jako animator kultury w „Warsztaty Agaty”. W ramach biblio-wyszukiwarkitalentówpl pokazała kawałek siebie, związany z szeroko pojętą twórczością artystyczną. Tworzy odkąd tylko pamięta. Na przestrzeni lat zmieniały się jednak techniki, którymi się posługiwała. Choć malowanie na tkaninie nadal sprawia jej dużo frajdy, aktualnie najlepiej czuje się wśród kredek akwarelowych, zapachu obrabianego drewna oraz stawia pierwsze kroki w digital paintingu. Niedawno założyła stronę na facebooku o nazwie Trzyświaty, na którą serdecznie  zaprasza. Co daje jej sztuka? Możliwość wyrażenia siebie w nieco inny sposób niż zazwyczaj. Może przelać obrazy, powstające w jej głowie na realny nośnik i podzielić się nimi z innymi. To także doskonały sposób na sprawienie przyjemności przyjaciołom, ponieważ podarowanie w prezencie rzeczy wykonanej samodzielnie pozwala na zawarcie w niej pozytywnych uczyć związanych z tą osobą.

DSC 5305

Kulinarne dzieła sztuki

Bohaterką drugiego odcinka biblio-wyszukiwarki talentów jest Kinga Nożyńska, która z produktów spożywczych tworzy prawdziwe dzieła sztuki.

kinga
2
4
5
7
9

Gotowanie i robienie bajecznych deserów stało się jej pasją kilka lat temu. Dzisiaj dzieli się swoim kulinarnym światem z innymi, aby mogli oni wraz z nią przeżywać tę przygodę, a może i odkrywać własną kulinarną drogę.

Prowadzenie instagrama oraz bloga daje jej poczucie spełnienia oraz satysfakcję z możliwości dalszego rozwoju. To głównie tam wystawia wszystkie przepisy. https://kuchennemecyje.pl/,
https://www.instagram.com/kuchenne_mecyje/
Najbardziej radości sprawia jej pieczenie ciasta drożdżowego. Mimo tego, że jest z nim trochę zabawy to bardzo lubi gdy w kuchni coś się dzieje. Jest to także ulubione ciasto jej narzeczonego i to właśnie dla niego najczęściej piecze. Uwielbia tradycyjną kuchnię polską oraz włoską i to właśnie one najczęściej goszczą w jej w kuchni.

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: Nowiny Lokalne

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x