Trzęsacz – najlepsze atrakcje zachodniopomorskiego

Trzęsacz

Wszystkim, którzy chcą zobaczyć najlepsze atrakcje województwa zachodniopomorskiego wybrane w konkursie zorganizowanym przez Polską Agencję Turystyczną polecamy Trzęsacz.

Najmniejsza miejscowość gminy Rewal to Trzęsacz. To tutaj zobaczyć można znamiona działania żywiołu morskiego, a także zwiedzić multimedialne muzeum. Wieś ta słynie z gotyckiego kościoła, którego już prawie nie ma.

Została bowiem z niego tylko południowa ściana. Morze przez stulecia podmywało ląd. Dziś zabytkowy ołtarz uratowany ze zniszczonego kościoła podziwiać można w świątyni Miłosierdzia Bożego. Od 2005 roku w kościele tym odbywa się w okresie letnim Międzynarodowy Festiwal Muzyczny “Sacrum non profanum”. W roku 2017 w Trzęsaczu od 22-26 sierpnia. Program

Nie tylko w niepogodę wszystkich przebywających w Trzęsaczu zaprasza Muzeum Multimedialne na klifie. Nie zobaczymy tam jednak eksponatów za szybą, ale przeniesiemy się w czasie dzięki technikom multimedialnym. Za pomocą nowoczesnych technologii poznamy m.in. historię ruin kościoła w Trzęsaczu, znaczenie 15. południka, legendę Zielenicy.

Trzęsacz ma do zaoferowania odwiedzającym go turystom bogate zaplecze gastronomiczne i noclegowe, a także szereg innych atrakcji. Warto wspomnieć tu o kolejce wąskotorowej, która kursuje na trasie Gryfice-Trzęsacz-Rewal-Niechorze-Pogorzelica i umożliwia zwiedzanie i podziwianie wybrzeża rewalskiego.Przez wieś przebiega 15. południk długości wschodniej, wyznaczający czas środkowoeuropejski.

Spokój i szeroka, złocista, piaszczysta plaża to niezaprzeczalne atuty Trzęsacza, które doceni niejeden turysta.

Galeria – klikając prawą strzałkę na zdjęciu można ją przeglądać
Trzęsacz

Wybrane dla Ciebie

Darmowa aplikacja Nowiny Lokalne na androida. Aktualne informacje i komentarze na Twoim smartfonie.NOWINY LOKALNE