Będą zmiany na mapie administracyjnej Polski. Przybędzie 10 nowych miast

Od 1 stycznia 2021 r. na mapie administracyjnej Polski przybędzie 10 nowych miast, a swoje granice zmieni ponad 20 gmin. Pięć wniosków zarekomendowano do negatywnego rozpatrzenia Na stronie Rządowego... Czytaj dalej »

Życie i dom listonosza legły w gruzach. Poczta Polska: możemy pomóc wspólnie.

Ponad 70 tys. złotych zebrano w ciągu kilku dni od uruchomienia zbiórek pieniędzy dla listonosza z Chodla, jednak potrzeby są dużo większe. Życie i dom pocztowca legły w gruzach 10 czerwca. W wyniku wybuchu... Czytaj dalej »

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Ponad 13 tysięcy strażaków usuwało skutki silnego wiatru

Od niedzieli (23 lutego 2020 r.) do poniedziałku Straż Pożarna interweniowała 2 250 razy w związku z gwałtownymi wichurami przechodzącymi nad Polską. Do akcji wyjeżdżało ponad 13 tys. strażaków.... Czytaj dalej »

Odwołany lub opóźniony lot z powodu złej pogody. Jakie prawa mają pasażerowie?

Niekorzystne zjawiska pogodowe, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, zakłócają pracę lotnisk. Czasem utrudnienia trwają wiele godzin i prowadzą do poważnych opóźnień  połączeń, a nawet ich odwoływania. Choć taka sytuacja z... Czytaj dalej »

Polska: stan zagrożenia hydrogeologicznego

Państwowa służba hydrogeologiczna wprowadza stan zagrożenia hydrogeologicznego w związku z prognozowanym wystąpieniem niżówki hydrogeologicznej w sierpniu 2019 r. na obszarze województw: wielkopolskiego, lubuskiego, opolskiego (część południowo-wschodnia), śląskiego (część zachodnia... Czytaj dalej »

Zbigniew Zamachowski na Pol’and’Rock Festival!

Widzieliśmy go m.in. w „Pułkowniku Kwiatkowskim”, „Zróbmy sobie wnuka” i „Zmruż oczy”. Zbigniew Zamachowski – uznany aktor filmowy i teatralny, ale też lektor, autor muzyki i tekstów piosenek –... Czytaj dalej »

PAP uruchomiła “wyszukiwarkę kandydatów do PE”

PAP uruchomiła “wyszukiwarkę kandydatów do PE”. Interaktywna mapka w serwisie EuroPAP News pozwala znaleźć kandydata według okręgu i porównać programy komitetów wyborczych. Na portalu EuroPAP News Polska Agencja Prasowa uruchomiła “wyszukiwarkę... Czytaj dalej »

TBV Start, Miasto Szkła i Arged BMSlam Stal ze zwycięstwami

Marcin Dutkiewicz oraz Joe Thomasson rzucili łącznie 48 punktów i poprowadzili TBV Start Lublin do zwycięstwa 104:91 nad Polpharmą Starogard Gdański w sobotnim spotkaniu Energa Basket Ligi. Więcej o... Czytaj dalej »

Eurostat: trzy polskie regiony w grupie najbiedniejszych w UE, Warszawa – wśród najbogatszych

Z 20 najbiedniejszych regionów Unii Europejskiej trzy znajdują się w Polsce – wynika z danych Eurostatu. Dane, które po raz pierwszy uwzględniają statystyczny podział Mazowsza, dały Warszawie miejsce w... Czytaj dalej »

Elektryczny Volkswagen e-Crafter testowany przez pracowników Poczty Polskiej

14 lutego ruszyły 3-miesięczne testy e-Craftera i innych aut elektrycznych o ładowności powyżej 800 kg elektryczny furgon świetnie sprawdza się w mieście i może przewieźć ładunek o masie do... Czytaj dalej »

Na co miasta wydadzą pieniądze?

Większe wydatki na oświatę, kulturę i bezpieczeństwo mieszkańców. Do tego rekordowe wpływy z PIT-u oraz ogromne budżety na nowe inwestycje – tak w skrócie prezentują się pierwsze wersje projektów... Czytaj dalej »

Plebiscyt na Fasadę Roku 2018 rozstrzygnięty!

Uwaga! Meta Fasady Roku 2018 na horyzoncie! Finał konkursu już niebawem. Zanim jednak do gry wejdzie profesjonalne Jury, w ich odpowiedzialną rolę wcielili się internauci. Przedstawiamy realizacje nagrodzone w... Czytaj dalej »