Opolskie/Wmurowano kamień węgielny pod budowę nowego zakładu produkcyjnego Umicore

W Radzikowicach odbyła się symboliczna ceremonia wmurowania kamienia węgielnego pod budowę nowego zakładu produkcyjnego Umicore, globalnego przedsiębiorstwa zajmującego się technologią materiałową. Belgijska firma pod Nysą wybuduje fabrykę, w której... Czytaj dalej »

Ponad 13 tysięcy strażaków usuwało skutki silnego wiatru

Od niedzieli (23 lutego 2020 r.) do poniedziałku Straż Pożarna interweniowała 2 250 razy w związku z gwałtownymi wichurami przechodzącymi nad Polską. Do akcji wyjeżdżało ponad 13 tys. strażaków.... Czytaj dalej »

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Polska: stan zagrożenia hydrogeologicznego

Państwowa służba hydrogeologiczna wprowadza stan zagrożenia hydrogeologicznego w związku z prognozowanym wystąpieniem niżówki hydrogeologicznej w sierpniu 2019 r. na obszarze województw: wielkopolskiego, lubuskiego, opolskiego (część południowo-wschodnia), śląskiego (część zachodnia... Czytaj dalej »

Samorządy szykują się na podwyższenie dodatku za wychowawstwo.

W miastach trwają przygotowania do wyższego dodatku za wychowawstwo dla nauczycieli. Od września będzie on musiał on wynosić co najmniej 300 zł. Na podpis prezydenta czekają przepisy, zgodnie z... Czytaj dalej »

PAP uruchomiła “wyszukiwarkę kandydatów do PE”

PAP uruchomiła “wyszukiwarkę kandydatów do PE”. Interaktywna mapka w serwisie EuroPAP News pozwala znaleźć kandydata według okręgu i porównać programy komitetów wyborczych. Na portalu EuroPAP News Polska Agencja Prasowa uruchomiła “wyszukiwarkę... Czytaj dalej »

Na co miasta wydadzą pieniądze?

Większe wydatki na oświatę, kulturę i bezpieczeństwo mieszkańców. Do tego rekordowe wpływy z PIT-u oraz ogromne budżety na nowe inwestycje – tak w skrócie prezentują się pierwsze wersje projektów... Czytaj dalej »

Plebiscyt na Fasadę Roku 2018 rozstrzygnięty!

Uwaga! Meta Fasady Roku 2018 na horyzoncie! Finał konkursu już niebawem. Zanim jednak do gry wejdzie profesjonalne Jury, w ich odpowiedzialną rolę wcielili się internauci. Przedstawiamy realizacje nagrodzone w... Czytaj dalej »

Otwarcie największego parku trampolin Jump Planet na Opolszczyźnie poprowadzi Kasia Cichopek i Bilguun Ariunbaatar

Już niebawem, bo 26 października przy ul. Wrocławskiej 64 w Opolu, w nowo powstałej hali, otwiera się największy na Opolszczyźnie, nowoczesny i wizjonerski park trampolin Jump Planet. Jump Planet... Czytaj dalej »

To pewne. Belgowie zainwestują w Nysie

Polska pozyskała nowego dużego inwestora – belgijską firmę Umicore. To międzynarodowa Grupa, będąca globalnym potentatem z zakresu technologii i recyklingu materiałów. W Polsce będzie produkowany najistotniejszy składnik baterii do... Czytaj dalej »

12 inwestycji drogowych skierowanych do realizacji

Minister Infrastruktury zatwierdził do realizacji 12 Programów Inwestycji dla zadań drogowych o łącznej wartości ok. 300 mln zł. Inwestycje te będą realizowane w województwach: kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, lubuskim, opolskim, świętokrzyskim,... Czytaj dalej »

Akt oskarżenia w sprawie pożaru w Prudniku

Prokuratura Rejonowa w Prudniku w dniu 22 marca 2018 r. skierowała do Sądu Okręgowego w Opolu akt oskarżenia przeciwko 38 – letniemu mężczyźnie, w związku z zakończeniem śledztwa w... Czytaj dalej »

Doda: w Opolu pokażę się swoim fanom w zupełnie innej odsłonie

Opole było i będzie świętem polskiej muzyki – uważa wokalistka. Dla niej osobiście opolski festiwal to także wspomnienie otrzymanych tam nagród oraz realizacja dziecięcego marzenia. Doda podkreśla, że zawsze cieszy ją spotkanie... Czytaj dalej »