Rzeszów: CBŚP rozbiło grupę wyłudzającą VAT

Rzeszów: CBŚP wspólnie z PBIW Ministerstwa Finansów zatrzymało 4 osoby podejrzane o udział w grupie zajmującej się wyłudzaniem podatku VAT w ramach handlu sprzętem elektronicznym. Straty Skarbu Państwa w... Czytaj dalej »

Przemyśl: były sędzia podejrzany o przyjęcie łapówki

Funkcjonariusze rzeszowskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali byłego sędziego Sądu Okręgowego w Przemyślu, podejrzanego o przyjęcie korzyści majątkowej. Czynności przeprowadzono po rozpoznaniu przez Izbę Dyscyplinarną Sądu Najwyższego zażalenia na... Czytaj dalej »

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Ostrowiec Świętokrzyski z pomocą dla zalanego Jasła

Gmina Ostrowiec Świętokrzyski przekaże 50 tysięcy złotych na pomoc dla mieszkańców Jasła, które niedawno zostało dotknięte ulewnymi opadami. Z apelem o pomoc dla tej miejscowości zwrócił się do radnych... Czytaj dalej »

Materiały wybuchowe przejęte przez CBŚP

Przejęcie 25 kg mieszanin wybuchowych oraz 1 litr płynnego materiału wybuchowego, a także 110 kg oraz 17 litrów substancji mogących posłużyć do wytwarzania materiałów pirotechnicznych, jak również 14 samodziałowych... Czytaj dalej »

MI: Przemyśl, Nowa Dęba i Kolbuszowa zyskają obwodnice (komunikat)

Minister Infrastruktury zatwierdził Programy inwestycji dla 3 nowych obwodnic w województwie podkarpackim: Przemyśla w ciągu dróg krajowych nr 28 i 77 oraz Nowej Dęby i Kolbuszowej w ciągu drogi... Czytaj dalej »

Ponad 13 tysięcy strażaków usuwało skutki silnego wiatru

Od niedzieli (23 lutego 2020 r.) do poniedziałku Straż Pożarna interweniowała 2 250 razy w związku z gwałtownymi wichurami przechodzącymi nad Polską. Do akcji wyjeżdżało ponad 13 tys. strażaków.... Czytaj dalej »

Arabski przypływ w Zakopanem

Pod Giewontem melduje się coraz więcej turystów ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Biesiadują, zwiedzają, wydają pieniądze… czasem nawet kupią nieruchomość Niemcy, Anglicy i Rosjanie to nacje, które już od dłuższego... Czytaj dalej »

Samorządy szykują się na podwyższenie dodatku za wychowawstwo.

W miastach trwają przygotowania do wyższego dodatku za wychowawstwo dla nauczycieli. Od września będzie on musiał on wynosić co najmniej 300 zł. Na podpis prezydenta czekają przepisy, zgodnie z... Czytaj dalej »

Prezydent Stalowej Woli na hulajnodze patroluje miasto

Prezydencki patrol osiedlowy – z taką inicjatywą wyszedł Lucjusz Nadbereżny prezydent miasta Stalowej Woli. “Za pośrednictwem elektrycznej hulajnogi mam zamiar odwiedzić każdą ulicę i chodnik w mieście, przejechać dokładnie... Czytaj dalej »

PAP uruchomiła “wyszukiwarkę kandydatów do PE”

PAP uruchomiła “wyszukiwarkę kandydatów do PE”. Interaktywna mapka w serwisie EuroPAP News pozwala znaleźć kandydata według okręgu i porównać programy komitetów wyborczych. Na portalu EuroPAP News Polska Agencja Prasowa uruchomiła “wyszukiwarkę... Czytaj dalej »

W Stalowej Woli paliwo o 40 gr tańsze

Mieszkańcy Stalowej Woli narzekali, że paliwo na stacjach w tym mieście jest za drogie, że brakuje konkurencji. Władze miasta zareagowały, budując własną stację benzynową. 20 marca Lucjusz Nadbereżny prezydent... Czytaj dalej »

TBV Start, Miasto Szkła i Arged BMSlam Stal ze zwycięstwami

Marcin Dutkiewicz oraz Joe Thomasson rzucili łącznie 48 punktów i poprowadzili TBV Start Lublin do zwycięstwa 104:91 nad Polpharmą Starogard Gdański w sobotnim spotkaniu Energa Basket Ligi. Więcej o... Czytaj dalej »