Świecie: CBŚP przejęła amfetaminę

Świecie / powiat: grupa policjantów CBŚP zatrzymała trzy osoby podejrzane o przemyt dużych ilości narkotyków. Osiem kilogramów amfetaminy zostało zapieczętowanych i zapakowanych w opony samochodu transportowanego z Holandii na... Czytaj dalej »

Toruń/ Na UMK powstanie Centrum Nauk Technicznych za ponad 22 mln zł

Ponad 22 mln zł kosztowała będzie budowa Centrum Nauk Technicznych UMK. Prace rozpoczną się w przyszłym roku. W poniedziałek poinformowano o przekazaniu z budżetu państwa 15 mln zł na... Czytaj dalej »

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Suzuki Superpuchar Polski dla Stelmetu Enei!

Stelmet Enea BC Zielona Góra pokonał Anwil Włocławek 75:66 i tym samym sięgnął po Suzuki Superpuchar Polski – trofeum im. Adama Wójcika! Pierwsze spotkanie nowego koszykarskiego sezonu od samego... Czytaj dalej »

Torunianie chcą gromadzić wodę

54 wnioski zostały złożone w pilotażowym programie Torunia na zadania z zakresu tzw. małej retencji. Na ten cel miasto przeznaczyło w tym roku 400 tys. zł. Na skutek zmian... Czytaj dalej »

Grudziądz: Urzędnicy mieli kontakt z osobą zakażoną

Grudziądz: w minionym tygodniu kilku pracowników Urzędu Miejskiego miało kontakt z osobą zarażoną koronawirusem SARS-CoV-2. W związku z tym wdrożone zostały procedury bezpieczeństwa. Osoby z kontaktu, a także osoby,... Czytaj dalej »

CBŚP uderza w machinę wyłudzeń podatkowych

Kujawsko-pomorskie/mazowieckie: w ramach śledztwa prowadzonego przez CBŚP pod nadzorem Prokuratury Krajowej w Szczecinie we współpracy z KAS, w ostatnim czasie zatrzymano 21 osób, z których 15 jest podejrzanych o... Czytaj dalej »

Powstała darmowa gra komputerowa o Grudziądzu

Grudziądz, a dokładniej jego dawny system doprowadzania wody, był inspiracją do powstania gry komputerowej. Gra powstała na podstawie badań naukowców Wydziału Historycznego Uniwersytetu Gdańskiego. W wyniku badań historyczno-archeologicznych, prowadzonych... Czytaj dalej »

Toruń/ Zmarł prof. Marian Filar z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika

W wieku 77 lat zmarł prof. Marian Filar, wybitny znawca prawa karnego i polityki karnej z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W przeszłości był posłem i wiceprzewodniczącym Trybunału Stanu... Czytaj dalej »

Toruń świętuje stulecie powrotu do Macierzy

Miejski Zakład Komunikacji włącza się w obchody 100-lecia powrotu Torunia do wolnej Polski. Od 18 stycznia 2020 roku siedem tramwajów będzie nosiło imiona wybitnych twórców toruńskiej niepodległości. Imionami torunian... Czytaj dalej »

Święto kina w Toruniu! Rusza 27. edycja Energa Camerimage

Na to święto kina miłośnicy produkcji filmowych czekają z niecierpliwością każdego roku! W Toruniu startuje Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Energa Camerimage. To już 27. Edycja tego wydarzenia.... Czytaj dalej »

Toruński torvelo oficjalnie wystartował!

40 stacji, 400 rowerów do wypożyczania przez całą dobę, siedem dni w tygodniu – Torvelo Rower Miasta Toruń oficjalnie wystartował. Od 1 sierpnia 2019 roku torunianie i turyści będą... Czytaj dalej »

Samorządy szykują się na podwyższenie dodatku za wychowawstwo.

W miastach trwają przygotowania do wyższego dodatku za wychowawstwo dla nauczycieli. Od września będzie on musiał on wynosić co najmniej 300 zł. Na podpis prezydenta czekają przepisy, zgodnie z... Czytaj dalej »