Prezes UOKiK bada rynek reklamy zewnętrznej w Warszawie

Prezes Urzędu Tomasz Chróstny wszczął postępowanie wyjaśniające w sprawie działań spółek AMS i Ströer Polska na rynku reklamy zewnętrznej w Warszawie. Celem jest ustalenie, czy firmy te nie zawarły... Czytaj dalej »

Warszawa/ Zmarła wybitna polska humanistka i historyk literatury prof. Maria Janion

W niedzielę wieczorem w Warszawie zmarła wybitna polska historyk literatury, wykładowczyni, profesor nauk humanistycznych, przez wiele lat związana z Instytutem Literackim PAN, autorka książek m.in. o polskim i europejskim... Czytaj dalej »

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Policjanci CBŚP zlikwidowali 6 agencji towarzyskich tzw. ,,mieszkaniówek”

Policjanci CBŚP pod nadzorem mazowieckiej Prokuratury Krajowej przeprowadzili akcję, w wyniku której zlikwidowali 6 agencji towarzyskich tzw. ,,mieszkaniówek”, w których od połowy 2018 roku mogło ,,pracować” nawet 60 kobiet.... Czytaj dalej »

Mural i 2,5 tysiąca wystaw plakatowych na setną rocznicę Bitwy Warszawskiej

Gigantyczny mural w stylu komiksów Marvela i wystawa plakatowa „1920 Wojna Światów” – m.in. tak KGHM Polska Miedź włącza się w obchody setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej. We wtorek przy... Czytaj dalej »

Wizytacja przedstawicielki RPO w Zakładzie Karnym w Płocku, gdzie przebywa tymczasowo aresztowana Margot

9 sierpnia 2020 r. przedstawicielka Rzecznika Praw Obywatelskich dr Ewa Dawidziuk – dyrektor Zespołu do spraw Wykonywania Kar w Biurze RPO, zbadała na miejscu w Zakładzie Karnym w Płocku... Czytaj dalej »

Kubica i Marszałek ścigali się w barwach Orlenu z okazji setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej

Robert Kubica na lądzie, a Bartłomiej Marszałek na wodzie – tak wyglądał wyścig zorganizowany z inicjatywy PKN Orlen dla uczczenia setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej. Wyniki poznamy 15 sierpnia. Wyjątkowy... Czytaj dalej »

Pawlik, Kayah, Stenka, Młynarski podczas XVII edycji Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera

22 sierpnia rusza XVII Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera. Udział w tegorocznym święcie muzyki, teatru, literatury i sztuk wizualnych zapowiedziało wiele gwiazd, a mimo że hybrydowa forma festiwalu zakłada... Czytaj dalej »

„Archiwum Ożywione” na 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej

W tym roku mija dokładnie sto lat od jednej z najważniejszych bitew świata – Bitwy Warszawskiej 1920. Z tej okazji Archiwa Państwowe przygotowały szereg inicjatyw upamiętniających to kluczowe wydarzenie. Jedną... Czytaj dalej »

Nowa polityka kulturalna Warszawy

Różnorodność, otwartość, odpowiedzialność, wolność i zakorzenienie – te wartości są wpisane w nową politykę kulturalną Warszawy. Prezydent Rafał Trzaskowski podpisał zarządzenie o kierunku działalności kulturalnej w stolicy na najbliższe... Czytaj dalej »

Pszczoły to serce ekosystemu. Sprawdź, dlaczego należy o nie dbać

Środowisko naturalne to zwierciadło zależności występujących na Ziemi. Na jego przykładzie można z łatwością zauważyć, jak ważne są poszczególne, nawet najmniejsze elementy. Obchodzony w Polsce 8 sierpnia Wielki Dzień... Czytaj dalej »

Rakieta Klub – nowe miejsce na rozrywkowej mapie Warszawy

Rakieta Klub – nowe miejsce na rozrywkowej mapie Warszawy. Elon Musk odpala w kosmos rakietę SpaceX, a grupa komików z Klubu Komediowego i browarników z Innych Beczek postanawia umieścić... Czytaj dalej »

Wakacje pod znakiem urody. Zabiegi, które każdy może wykonać latem

Centrum Praskie Koneser, informacja prasowa. Wakacje to czas, w którym miłośnicy opalania powinni zrezygnować z intensywnych i inwazyjnych zabiegów, a skupić się na nawilżaniu i regeneracji skóry. Istnieją jednak... Czytaj dalej »