Wrocław na weekend. Co warto zwiedzić?

Kiedy spędzamy urlop w mieście, pogoda nie ma aż tak wielkiego znaczenia. Jak ciekawie spędzić wolny czas w mieście? Co warto zobaczyć? Dziś zabieram Was czytelnicy w podróż do Wrocławia.

Miasto obfituje w atrakcje, zarówno dla młodszych, jak i starszych turystów. Nie sposób opisać tu wszystkich , dlatego wybrałam kilka, które warto odwiedzić korzystając choćby z wolnego weekendu.

Wędrówkę po Wrocławiu rozpoczniemy od, sławionego swego czasu za sprawą państwa Gucwińskich w programie „Z kamerą wśród zwierząt”, ogrodu zoologicznego. Wrocławskie zoo jest najstarsze w Polsce. Zobaczyć można w nim między innymi: słonie, małpy, tygrysy, żyrafy, zebry, hipopotamy, milu, kangury, gibony, lemury, lwy, niedźwiedzie, muflony. Dodatkową atrakcją w zoo od 2014 roku jest Afrykarium, czyli kompleks budynków wraz z oceanarium prezentujący zwierzęta Afryki.

http://www.zoo.wroclaw.pl/pl/cennik-2018.html

We Wrocławiu można zobaczyć również największą w Polsce fontannę multimedialną. Zainstalowano w niej około 300 dysz, z których na wysokość 40 metrów  w takt muzyki i efektów laserowych tryska woda.  Fontanna działa od ostatniego weekendu kwietnia lub pierwszego weekendu maja do końca października. Pokazy, szczególnie te po zmroku, robią ogromne wrażenie.

Harmonogram pokazów dostępny tutaj:

https://pik.wroclaw.pl/wroclawska-fontanna-multimedialna-pergola-pokazy-specjalne/

Oprócz zobaczenia największej fontanny, warto wjechać również na najwyższy w Polsce budynek, czyli Sky Tower. Na 49. piętro  turystów wozi winda. Z punktu widokowego rozpościera się widok na panoramę Wrocławia. Podobnie, jak w przypadku fontanny, również tu po zmroku widok jest wspaniały.

Poniżej informacje o biletach i godzinach otwarcia:

http://galeria.skytower.pl/sklepy/53-punkt-widokowy/946-cennik.html

Wielbiciele wysokości powinni również odwiedzić Katedrę Św. Marii Magdaleny, gdzie czeka na nich kolejny punkt widokowy – mostek pokutnic.

Nazywany też mostkiem czarownic łączy na ostatniej kondygnacji dwie wieże katedry.

Fanów piłki nożnej zainteresuje zapewne zwiedzanie stadionu. Arena klubu piłkarskiego Śląsk Wrocław jest otwarta codziennie od 9.00 do 18.00.

Informacje dotyczące biletów i zwiedzania z przewodnikiem:

https://www.wroclaw.pl/stadion-wroclaw-otwarty-dla-zwiedzajacych

Od stycznia 2015 roku na Dworcu Świebodzkim zobaczyć można największą makietę kolejową w Polsce. Przedstawia ona Dolny Śląsk. Twórcy dołożyli starań, aby dokładnie odwzorować rzeczywistość. Kolejkowo to 335 metrów kwadratowych powierzchni, 510 metrów torowiska, 15 pociągów, 215 samochodów, 242 budynki, w tym miniatury autentycznych budowli z Dolnego Śląska,3437 figurek ludzi i zwierząt. Makieta zachwyca wielkością oraz precyzją wykonania. Trzeba też dodać, że cały czas jest rozbudowywana.

http://wroclaw.kolejkowo.pl/

JWS, fot. Nowiny Lokalne, informacje aktualne na lipiec 2018

Powered by flickr embed.

O fenomenie wrocławskich krasnali przeczytacie tutaj:

Zwiedzamy Wrocław z krasnalami

Wybrane dla Ciebie

Darmowa aplikacja Nowiny Lokalne na androida. Aktualne informacje i komentarze na Twoim smartfonie.NOWINY LOKALNE